Näriliste bioloogia ja käitumine teevad nendest väga keeruliselt kontrollitavad kahjurid ja nad on väga ohtlikud nii Sulle kui Sinu kodule! Juhul kui sa vajad näriliste tõrjeteenused, siis siin on natukene informatsiooni nende kahjurite kohta:

ROTID

Vaata siia,täpsemalt rottide kohta!

Vaata siia,kuidas vabaneda rottidest!

Instinktid: Rotid on instinktiivselt tähelepanelikud uutele elementidele nende keskkonnas. Siia kuuluvad ka rotitõrje vahendid, nagu lõksud ja söödad. Nad koloniseerivad tänavatel aukudes, põrandaalustes, verandaalustes, seinavahedes ja teistes raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse.

Haigused: Rotid võivad levitada väga paljusid erinevad haiguseid. Nad võivad ka inimest nakatada haigusi levitavate parasiitidega, nagu kirbud ja puugid.

HIIRED

Vaata siia,täpsemalt hiirte kohta!

Vaata siia,kuidas vabaneda hiirtest!

Sissepääs: Nad tungivad kodudesse otsides sööki, vett ja soojust.

Mustus: Iga hiir võib hävitada palju enamat toitu kui ta ise tarvitab, seda teeb ta oma mustuse ja haigustega.

NÄRILISTE FAKTID

Närilised on soojaverelised imetajad,  kes nagu inimesedki, võivad leiduda terves maailmas. Neil on ülekasvanud esihambad närimiseks ja tagahambad, mida kasutavad mälumiseks. Närilised närivad väga erinevad asju, tehes niimoodi suuri kahjusid nii seespool kui väljaspool maju.

Närilised on oma loomult kiired paljunejad. Mõned liigid paljunevad aasta-läbi ja nende populatsioon on niiviisi pidevas taaspaljunemises. Näriliste keha on võimeline läbi pressima väga väikestest avadest. Kui läbi mahuvad tema vurrud, siis mahub ka keha. Teinekord isegi suht võimatuna tunduvad pilud on neile kerge läbimineku kohaks. Kõik sellised avad peavad olema suletud, et välistada näriliste sisse-väljakäimist. KAHJURITÕRJE SPETSIALIST TULEKS VÕTTA SIINKOHAL APPI!

Rotid ja hiired on mõlemad väga hävitusvõimelised majapidamistes, laohoonetes,  aga eriti veel sektorites, kus on palju seemneid ja teri. Seda seetõttu, et nende väljaheited ja uriin võivad kahjustada pinda, mida nad puutuvad.