Mutitõrje

Peamised muttide peletusvahendid

Mutitõrje helilised/ultrahelilised vahendid on seadmed, mis peletavad heliga või vibratsiooniga loomad eemale. Näiteks heliga mutitõrjevahendid pannakse maasse ning see saadab välja helipulseeringu, mis tekitab muttidele eemaletõukava vibratsiooni. Keemilised vahendid lastakse tavaliselt mutiaukudesse, et mutid hukkuksid või muutuksid nende käigud elamiskõlbmatuks.

Miks “Tee Seda Ise” peletajad võivad olla ebaefektiivsed või isegi ohtlikud

On palju arutelu peletajate efektiivsuse üle. Kui mõned tõrjevahendid töötavad mõnda aega, siis mutid võivad muutuda ükskõikseks ehk immuunseks vahendi suhtes. Muutes selle ebaefektiivseks. Põhimõtteliselt võtab muttidest vabanemine palju aega ja see nõuab pikaajalist plaani. On vaja teada kahjurite harjumusi, käitumisnorme ja asukohti. Mõned põhjused, miks peletusvahendid võivad olla ebaefektiivsed või ohtlikud kasutada:

Heli ja vibratsioon– heli, ultraheli ja elektroonilistest muttide tõrjevahenditest võivad töötada väga hästi lühiajaliselt. Sellegipoolest need vahendid võivad olla kallid osta ja vajavad pidevat hooldust ning mutt võib ka harjuda nende poolt toodetava heli või vibratsiooniga. Need faktorid võivad osutuda probleemiks ka keemiliste muttide tõrjemeetodite puhul. Mutt võib olla algul tõrjutud, kuid aja möödudes harjub ta vahendiga ja enam see ei toimi.

Keemilised peletajad tavaliselt vajavad vahetust peale mõnda kasutamist, kuna vihm või keskkonnamõjud muudavad selle efektiivsust suurel määral. Enamik keemilistest peletajatest ei ole “ sea üles ja unusta.”

Koduomanik ei võta piisavalt aega, et lugeda ja järgida peletajajuhendit, kasutades peletajat valel loomal, vales kohas, valesti taimedel või siis ei saa aru ohutusnõuetest. Sellega muutes väga ohtikuks koduloomadele, lastele ja teistele elusloomadele. Paljud muttide peletajatest on saadaval ka kauplustes, niiet tuleb olla tähelepanelik olukorrast ja teadlik kahjurist, kellest on soov vabaneda. Peletajate valesti kasutamine võib kaasa tuua õigusrikkumise!

Peletusvahendite kasutamise ajastus peab olema täpne. Selleks, et efektiivselt ja ilma kahjudeta mutte tõrjuda, peab koduomanik peletajat kasutama ennem, kui mutt jõuab pesa ehitada ja toituda ussikestest ja muust talle sobilikust. Siis kui mutt on juba leidnud endale mõnusa toitumislaua, on väga raske temast lahti saada. Kui juba tuleb tegeleda muttide kolooniatega, on parem alternatiiv kiirelt ja otsustavalt kasutada mutimürke, lõkse ja keskkonnamuutusi, et muuta see muttide jaoks vähem atraktiivsemaks.

Füüsilised on näiteks lõksud ,mis vähesel määral on erinevad materjali või disaini puhul. Kõik nad püüavad mutti nende käikudes. Tuleb käik ettevalmistada,lõks ülesseada ja panna peibutussööt ,ning käia aeg-ajalt kontrollimas.

Miks Te peaksite abi küsima Insecto mutitõrje ekspertidelt ?

Insecto kahjuritõrje meeskond on väljaõppinud vastavate paberitega professionaalid. Nad on suutelised ise ülesseadma kõikvõimalikke keemilisi mutivastased tõrjevahendeid. Kui te kutsute endale appi Insecto esindaja, saate inimese, kes tunneb ja teab, millist tehnikat ja vahendeid tuleb kasutada probleemi lahendamiseks. Peale selle, võite kindel olla, et Teie Insecto mutitõrje ekspert teab muttide käitumist, nende pesakohti ja rutiine. Seeläbi oskab ta ka soovitada parimat võimalikku kahjuritõrje plaani, et eemaldada mutid Teie valdustest ka pikaajaliselt, mitte lihtsalt korraks. Samuti, kahjuritõrjuja oskab öelda, kas tuleks probleemi likvideerimisel kasutada pigem lõkse ja mürke või siiski kasutada peletajaid. Muttide kontrollialla saamine on väga keeruline, niiet …

Kontakteeruge kohe Insecto mutitõrje esindajaga, et ta saaks kindlustada Teile ohutu, efektiivse ja garantiiga lahenduse muttidele!