Kärbsetõrje

Kärbsetel on üks paar tiibu, selle järgi ka liik- kahetiivalised. Lennutiivad on kilejad, teine tiivapaar on putukatel arenenud sumistiteks, mis tekitavad lendamisel iseloomulikku heli (pirinat).Paljude tiivad liiguvad väga kiiresti, toakärbsel 330 korda sekundis.

Toakärbes

Toakärbes on kõige tuntum kärbseliik, kes tegutseb ainult inimasulates, sest on kohastunud toituma inimese toidujääkidest, loomasõnnikust ja muudest jäätmetest. Toakärbsel on aastas mitu põlvkonda, muneb igale poole, kus vaid vastsetele on toitu. Kärbsed on tülikad ja ohtlikud, sest nad kannavad edasi phtlikke haigusi nagu näiteks seedekulgla haigused sattudes sõnnikult inimese toidule.

Parmud

Palju tüli tekitavad kärbsed, tulevad päikesepaistelisel päeval inimese ja teiste imetajate verd imema.Verd imevad ainult emased parmud, kes vajavad seda munade tootmiseks, isased saavad aga söönuks ka õite nektarist.

Äädikkärbsed

on mõne millimeetri pikkused kollaka kehaga putukad. Neil on lühike eluiga, kuid nad on üsna viljakad. Täiskasvanud emane putukas elab paar nädalat ja võib päevas muneda 30 kuni 50 muna. Munad munetakse vastsete arenemiseks sobivasse keskkonad, nt. Mädanevatele puuviljadele, samuti käärivate vedelike lähedale. Munadest kooruvad vastsed ei toitu mitte puuviljast või vedelikest, vaid seal kasvavatest pärmseentest. Temperatuuril 25 C kestab areng munast valmikuni 8 – 10 päeva, temperatuuril 17 C aga peaaegu kaks korda kauem.

Äädikkärbsed otsivad elamiseks sobivat paika lõhna järgi.

Selleks et äädikkärbsest lahti saada, tuleks eelkõige vabaneda riknenud puu- ja köögiviljadest. Muud viisid äädikkärbsest lahti saamiseks nõuavad liiga palju aega ja tehnilisi vahendeid või on väheefektiivsed.

Mida me kasutame selleks?

Insecto kahjuritõrje eksperdid kasutavad kärbeste leviku tõkestamiseks ja hävitamiseks kaasaegseid lahendusi.

Inimestele täiesti ohutud mürkkemikaalid on üheks paremaks mooduseks kiireks kärbeste hävituseks.Peale inimestele täiesti ohutu olemise,on nad ka lõhnavabad ja pikaajalise toimega!

Ärides kasutame putukate valguspüüniseid,mis efektiivselt ja puhtust silmaspidades püüavad kõik läheduses olevad lendavad putukalised!

Võtke ühendust juba täna Insecto kahjuritõrje esindajaga,et kokkuleppida aeg kärbestest vabanemiseks!