Tee Ise sipelgatõrje

Tee ise sipelgatõrje kodus ja tööl

Mida peaks teadma sipelgatest?

Sipelgad on sotsiaalsed putukad, kes elavad kolooniates. Tõrjeplaan peaks sisaldama terve koloonia hävitamist. Lihtsalt sipelga “laskmine” sipelgaspreiga tapab healjuhul vaid mõned üksikud sipelgad.

Sipelgad võivad siseneda Teie majja, et leida toitu või varjualust. Sipelgate harjumusi teades on Teil palju lihtsam neid ka kontrollialla saada,ning kui kõike õigesti teha,siis ei ole isegi sipelgatõrje vajadust. Selleks annamegi ülevaate tegevustest, mida on vaja läbi viia, et sipelgatest jäädavalt vabaneda ( sellist asja, nagu jäädavalt paraku siiski ei ole, on pigem hooaeg-c.a pool aastat).

Sipelgad sisenevad väiksemategi pragude kaudu, otsides juua ja süüa. Nad kas otsivad magusaid toitusid või siis proteiini/rasvarikkaid toitusid. Kui nad on leidnud oma toiduallika, siis sipelgad tavaliselt jätavad maha feromoone teistele sipelgatele järgi tulemiseks.

Soovid abi sipelgatest vabanemisel? Pakume ohutut geeltõrjet või soovikorral on ka võimalik osta meilt efektiivset vahendit sipelgatest vabanemiseks!

Inspektsioon:

Et leida Teie sipelgate probleemile lahendus, siis on väga oluline esimene samm inspektsioon.

Et leida sipelgate pesad, tuleb minna mööda nende radu. Sipelgad jätavad maha keemilisi feromooni jälgesid oma toiduotsingutel, et teised sipelgad saaksid nende järgi leida tee toidu ja joogini.

Majas sees jälgige vaipade ääri, uksi, aknaid ja kõiki kohti köökides. Kergeim viis leida rada pesasse on jälgida, kuhu sipelgad lähevad peale toidu leidmist.

Väljaspool maja jälgige vundamendiääri, kohti kus on kõdu ja praht. Iga kõdune koht võib sisaldada endas mõnda sipelgate pesa või nende rada. Kontrollige ka aias olevate esemete aluseid (lillepotid näiteks), mis on maapinnal. Mõned sipelgapesad võivad olla hästi peidetud.

  1. Minge mööda rada, et leida pesa.
  2. Kasutage tõrjevahendit otse pesale, kui võimalik.Või kasutage sööta või siis mitte-peletavat insektitsiidi mööda maja perimeetrit ja sipelgate raja peal.

Sipelgate kontrollialla saamise nipid ja nõksud

On kaks peamist sipelgate probleemitüüpi:
  1. Sipelgad, kes elavad väljas, aga pesitsevad siseruumides.
  2. Sipelgad, kes on juba ehitanud pesad siseruumidesse.

Teie Sipelgakontrolli strateegia peab sõltuma sellest, millise sipelgaliigiga on tegemist ja millist tüüpi probleemiga on tegemist. Sipelga identifitseerimine on oluline ning see võib olla raske ilma suurendusklaasita. Suurendusklaas võib abiks olla ka Sipelgate radade ja pesade leidmisel.

Sipelgad, kes elavad väljas, aga pesitsevad siseruumides

Sipelgad, kes elavad väljas, rändavad Teie kodusse, et leida toitu. Mõned liigid elavad ja pesitsevad siseruumides. Jälgige neid punkte, et ära hoida mõlemad variandid:

  1. Sulgege ja isoleerige vahed ja pilud, et hoida ära sipelgate rände siseruumidesse. Kuna Sipelgad on väga leidlikud uute sisenemiskohtade leidmisel, siis võib see ülesanne raskeks osutuda.
  2. Puhastage sissepääsu kohtadest mõne tõhusa puhastusvahendiga, et Sipelgate feromoonijäljed kustutada. Seejärel kasutada mõnda mitte-peletusvahendil põhinevat insektitsiidi mööda perimeetrit ja sissepääsukohtade.
Sipelgad, kes elavad ja pesitsevad Teie kodus

On olemas mõned sipelgad, kes ei käi ainult kodudes söögijärel, vaid tekitavad kolooniaid ka majas sees.Vajutage Sipelgatõrje siseruumides, et leida rohkem informatsiooni. Siseruumi kolooniaid võib olla aasta-ringselt, eriti veel soojemates kliimades. Kodused sipelgate liigid Eestis on vaid vaaraosipelgad, mujal maailmas aga on neid mitmeid veel. Kõik nad aga tahavad toiduprodukte. Sipelgate mürksöödad on väga tõhusad sipelgate hävitamise viisid. Nad on ohutud nii inimestele kui ka koduloomadele (muidugi TULEB jälgida ohutusnõudeid!). Sipelgate mürgid tulevad geelidena, graanulitena või mürksööda “majakestes.”Aktiivsed osakesed mürksöötades võivad olla suhkru-baasil või proteiini/rasva baasil, et meelitada sipelgaliike ja sihtida just nende toitumisvajadusi.

Lihtsaim ja mugavaim viis sipelgatest lahtisaamisel on kutsuda Insecto esindaja,kes kasutab professionaalseid vahendeid,et hävitada sipelgate koloonia. Nii hoiate kokku oma aega ja närve. Kutsu Insecto endale appi juba täna. Helista 5244142 või saada e-mail : info@insecto.ee