Rotitõrje

Kui Teil on rotitõrje vajadus

Selleks, et tegeleda juba olemasoleva rotiprobleemiga, on oluline kindlasti leida ja eemaldada nende toitumis-,joomis- ja pesemiskohad. Koduloomade toit on väga atraktiivne närilistele ja tuleks hoida kindlalt suletud anumates. Kogu inimtoit tuleks samuti hoida eemal rottidest. Igasugune seisev vesi või niiskuselekked tuleks likvideerida. Prügi tuleb eemalda valdustest ja sanitaarkontroll peab olema range. Igasugune puitmaterjal ja teised näriliste jaoks meeldiv elukohamaterjal tuleks eemaldada.

Poes on müügil hulganisti lõkse ja võimalikke rodentisiide (mürke). Sellegipoolest, kuna rotid hoiduvad uutest objektidest, on kindlasti soovitatav kutsuda professionaalne rotitõrje ekspert. Tema teab ja omab kogemust, kuidas rottidest paremini ja kiiremini jagusaada. Vaata siia,et leida rohkem infot näriliste ja nende potensiaalse kahju kohta.

Rottidele mõeldud mürgid

Iga rotisööda efektiivsus sõltub keskkonnast, kus seda kasutatakse. Rotid hoiduvad uutest objektidest, niiet lõksud võtavad aega, et olla edukad. Lõksud on efektiivsemad, kui kasutada nendega koos mõnda rottidele atraktiivset sööta. Kuna rotid on hulkuvad söödaotsijad, siis kõige paremini läheb neile peale tavaline toit. Liha ja kala on rottide ühtedeks lemmikuteks. Sellegipoolest on parim kasutada toidusöötasid, mis ei lähe halvaks raskesti ligipääsetavates kohtades. Maapähklivõid ei tohiks kasutada, kuna see tekitab allergiaid mõndadele inimestele (lõhn). Teine võimalik meelitaja on pesamaterjal, nagu nöörid, lõngad ja soojustusmaterjal.

Rodentitsiidid(ehk mürgid) on mõeldud rottide hävitamiseks, mitte püüdmiseks. Need mürgid võivad olla inimestele ohtlikud, samuti koduloomadele ja teistele, kes seda kätte saavad. Kinnised söödamajad on saadaval selleks, et takistada lastele ja loomadele mürkide kättesaadavus.

Rotitõrje

Soovitatav on ühendust võtta kahjuritõrjujaga enne igasuguse mürgi kasutamist kodus või koduümbruses. Kindlad kahjuri identifitseerimisprotsessid tuleks läbi viia enne igasugust omaalgatust, kuna igale kahjurile on mõeldud oma tõrjemeetod. Insecto rotitõrje professionaalid on väljaõppe saanud selleks,et kindlaks teha kahjurid ja need määrata ning kasutusele võtta vastavad efektiivsed meetmed rottidest vabanemiseks.

Vaata siia,et leida rohkem informatsiooni rottide kohta!