Kärbes

VÄLIMUS

Tavaliselt hall, 4-8 mm pikkune, nelja musta triibuga oma seljal.

Käitumine, toitumine ja harjumused

Nad eelistavad nurki ja ääri või kitsaid kohti, kus puhata. Siseruumides puhkavad nad põrandatel, seintel ja lagedel. Väljas aga taimedel, maas, aial jne. Öösiti puhkavad nad tavaliselt  toidu lähedal ja mitme meetri kõrgusel.

Toituvad nad väga mitmekesiselt, kaasaarvatud inimeste toit, loomade toit, laibad, prügi ja väljaheited.

Kodukärbsed munevad peaaegu igasse sooja, niiskesse materjali, mis pakub toitaineid vastsetele. Emane kärbes võib muneda 5 kuni 6 korda ja igakord 75 kuni 100 muna. Sooja ilma korral vastsed sünnivad 12 kuni 24 tunni jooksul.

Kodukärbse probleemi äratundmine

Peamiselt tunneb probleemi selle järgi, et neid on näha. Samuti võib näha liikumas vastseid, kui nad ronivad välja oma sünnikohast nukkumiseks. Ka võib näha nukkusid ennast aretusmaterjali lähedal.

Rohkem informatsiooni

Keskmine eluiga on kärbsel kuu aega. Kodukärbsed lähevad läbi muna->vastne->nukk staadiumid umbes 10 päevaga, pärast mida täiskasvanu kärbes on “valmis”. Kodukärbsed lõpetavad kasvamise peale nukustaadiumit.

Kärbsed on kaetud lühikeste karvakestega, mille abil tunneb kärbes maitset. Nägemine on kärbestel eriti mitmekülgne, kuna omavad nad tuhandeid “objektiive”, mis annavad neile väga laia vaate.

Kodukärbsed on ühed suurimad nakkuse kandjad. Tuntud on nad üle 100 ohtliku viiruse kandjana, nagu näiteks: tuberkuloos, koolera, düsenteeria jt. Saavad nad need haigused, kui toituvad prügist, surnud loomadest ja väljaheidetest. Kõik see jääb neile jalgade külge, millega nad siis neid edasi kannavad.

Soovid vabaneda kärbestest? Meilt saad kiiresti ja garantiiga abi iga kärbseprobleemi lahendamisel!

Scroll to Top