Herilaste tõrje

 

Käitumine, söögiharjumused ja elukeskkond

 

Herilased on sotsiaalsed putukad. Nad elavad kolooniates, mis võivad ulatuda tuhandetesse või üksikutena. Nende kolooniate sees elavad emaherilased teostavad kõiksugu ülesandeid. Üksikud herilased elavad üksi ja seetõttu ei oma kolooniaid. Nad küll munevad mune, kuid nende munad jäetakse üksi.

Mõned herilased toituvad teistest putukatest, teised aga on parasiidid. Tapjad herilased püüavad ja söövad teisi putukad, mida nad siis ka toidavad oma vastsetele. Parasiitlikud herilased tavalised munevad oma munad elavatesse putukatesse, nagu näiteks ämblikud. Vastsed toituvad veel elavast kehast. Herilased võivad aidata teiste putukate kontrollialla saamisel, eriti veel maapiirkondades, kus on palju erinevaid putukaid liikvel. Paljud herilased toituvad ka lillede nektarist ja seetõttu on nad ka tolmlejad.

Mõned herilased võivad olla agressiivsed ja nõelata, kui tunnetavad ohtu. Nad on võimelised ka nõelama mitmeid kordi, erinevalt maamesilasest.

Paljunemine

Suve keskel muneb emaherilane mitteviljastatud munad. Need kasvavad meesherilasteks. Meesherilased viljastavad emaherilasi, kes siis saavad kuningannaks järgmisel aastal. Need viljastatud emased veedavad talve kindlustatud kohas. Paljudel juhtudel ülejäänud koloonia hävib kui talv saabub. Järgmisel kevadel alustab kuninganna munemist. Viljastatud munadest tulevad töölised, kes siis ehitavad pesa ja toidavad vastsed, kes olid ilmale toodud kuninganna poolt.

Näitajad,et Teil võivad olla herilased

Näitajad olenevad liigist, aga tavaliselt on piisavaks näitajaks töölised ja pesad.

Kuidas Insecto vabastab Teid herilastest?

Herilaste tõrje

Insecto kasutab täiustatud meetodeid, mis sisaldavad erinevaid efektiivseid võimalusi herilaste kontrollialla saamiseks. Meie programm sisaldab:

Inspektsiooni-Uurime välja, mida on vaja, et viia läbi efektiivne herilaste tõrje.

Dokumentatsioon– Seletame põhjalikult herilaste kontrolli plaani, leitut ja resultaate. Mitte ainult peale esimest ülevaatust, vaid ka järgnevaid kontrollvisiite.

Harimine– Lühikoolitus herilaste käitumise, toitumise ja elukeskkonna kohta ning kuidas see informatsioon on kasulik majaomanikule.

Parima tõrjevahendi valimine– Lõksud, mehaanilised vahendid ja insektsitsiidid ning füüsiline eemaldamine.

Keskkonna muutmine– Ümbruse muutmine herilastele võimalikult ebameeldivaks, et nad enam tagasi ei taha tulla.

Sissepääsuteede tõkestamine– Hoone struktuuri võimalikult herilasetekindlaks tegemine.

Sanitaarne pool– Ümbruse puhtana hoidmine ja võimalikult palju vähendama herilaste toitumisvariante.

 

Rohkem informatsiooni

Herilased on tihti kasulikud. Neid kasutavad inimesed parasiitide vastu võitlemiseks. Teised on aga võitluses putukatega. Teisteks omadusteks on veel tolmlemine, mis aitab kaasa viljakusele.

 

Võtke ühendust Insecto klienditeenindajaga, et leida just Teile kiireim ja efektiivseim viis herilastest vabanemiseks!

 

Vajuta siia,et minna tagasi avalehele!