Prussakate faktid

Mõned prussakate liigid on kahjulikud inimeste tegemistele ja neid kutsutakse kahjuriteks. Teised aga on niiöelda kasulikud keskkonnale kui vajalikud  mädanevate orgaaniliste ainete ümbertöötlejad. Kahjurprussakad võivad olla mitmete haiguste tekitajateks, sest neid tihti leidub prügi või köögi läheduses, kus ka toit on läheduses. Restoranid  võivad samuti olla prussakate köögilauaks. Prussakad levitavad halbu lõhnasid ja võivad ka tekitada helisid. Madagaskari kisisevad prussakad on üks neist kuulsamatest häälitsevatest prussakatest, kuigi on ka rohkem leiduvad liike, kes häälitsevad.

Prussakad võivad tekitada suuri kahjustusi Sinu kodus! Et võita sõda prussakatega, siis tuleb teada ühtteist:

Sissepääs: Prussakad võivad siseneda sinu kodusse mitmeid teid pidi- nii väljast läbi erinevate pragude, ventilatsiooni, äravoolutorustiku, elektripistikute  jne kaudu. Me toome neid sisse isegi toiduainetega, toidukottidega, karpides, käekottides ja isegi enda küljes!

Ideaalne keskkond: Sinu kodu on ideaalne paljunemisala erinevate prussakaliikide jaoks. Piisava ltoidu, vee, soojuse ja pesapaikade olemasolul võivad nad olla aktiivsed aastaringselt.

Paljunemine: Prussakad paljunevad kiiresti. Iga nähtud prussaka kohta võib peidus olla neid sadu. Peidavad nad end ja paljunevad nad seal, kus inimsilm ei näe.

Kartlikkus: Kuna prussakad on öise eluviisiga, ehk nad liiguvad öösiti ringi,  siis on suur võimalus, et Sa pole näinud neid kõiki. Need mõned prussakad, keda Sa päeval näed, tähendab tavaliselt seda, et nad on väljalöödud oma pesadest (suure prussakate kolooniate puhul)-tõenäoline märk tõeliselt suurest probleemist.

Allergiad/astma: Äraaetud prussakate nahkadest tekitatud lagunenud osakesed, laibad ja väljaheited võivad tekitada allergiaid, eriti lastele ja sensitiivsetele indiviididele.

Tee-Seda-Ise ebefektiivsus: Prussakad on osavamad enda peitmises kui Sina nende leidmises ja nende munad on enamasti kaitstud jaekaubanduses saadavate pestitsiidide vastu. Ilma profi erivahenditeta, materjalideta ja teadmisteta, prussakatõrje võib olla kaotatud lahing!

Vajuta siia,et leida oma prussakaprobleemine kiire ja muretu lahendus!