Vajuta siia,et leida rohkem informatsiooni rottidest vabanemiseks!

 

Välimus

Rott

on suur näriline, kes võib kaaluda kuni 500 grammi. Samuti võivad nad olla pikad kuni 40 cm. Keha on neil kaetud pika karvaga, mis võib olla värvuselt pruunikas või hall. Saba on neil lühem kui pea ja keha. Väljaheited on neil kapsli-kujulised.
Käitumised, söömisharjumised ja teised harjumused:
Norra rotid teevad tavaliselt pesad maa-alla nn. koobastesse, kuhu nad siis sisenevad toidu otsingudel. Päevasel ajal on nad tavaliselt peidus.
Norra rotid ehk tavalised kodurotid on omnivoorid ja toituvad väga erinevatest söögipaladest. Kui on võimalus, toituvad nad lihast, puuviljadest, viljadest ja pähklitest. Surnud loomad võivad samuti neile toidulauaks olla ja nad on väga võimelised isegi püüdma väikeseid kalu ja teisi närilisi. Nad vajavad joogiks vett ja tavaliselt seetõttu ongi nende kolooniad veeläheduses. Kodurotid elavad kogukonnana koos tugevamate ja nõrgemate liikmetega, kuigi nad ei ole nii sotsiaalsed loomad kui on näiteks sipelgad.
Paljunemine
Norra rott(ka tavaline kodu rott) saavutab oma seksuaalsuse 2 kuni 5 kuu vanuselt ja võib paljuneda igal kuul aastas. Pesakonnad võivad sisaldada 4 kuni 22 poega korraga. Emased võivad saada 3 kuni 12 pesakonda aastas. Täiskasvanud rotid elavad umbes kuni 1 aastaseni looduses.
Märgid, et teil on rotiprobleem

Rotid pole tavaliselt inimesele nähtaval, kui just miski neid oma pesadest välja ei aja ( vali hääl, ehitustööd jne.). Päevasel ajal nähtud rotid tähendavad tavaliselt suuri rottide kolooniaid. Väljaspool maja olevad pesad näitavad tihti rottide olemasolu. Teised näitajad rottide olemasolust on nende närimismärgid toidul ja teistel objektidel nagu kaablid. Samuti võivad esineda hõõrumismärke või rasvaseid jälgi, mis on rottide poolt tehtud kui nad jooksevad mööda äärt. Peamiselt on nii, et mida tumedam on jälg, seda suurem on aktiivsus. Võib öelda, et üks nende suurimaid näitajaid on nende väljaheited. Norra roti junnid on ümarad, 18-20 mm pikad. Nad võivad olla laiali mööda tihedasti liigutud radu.

Vajuta siia,et leida rohkem informatsiooni rottidest vabanemiseks!